در فرم سفارش طراحی سایت، بعضی اطلاعات از تو دریافت میشه. اینجا ما کلیه اطلاعاتی که در فرم نیاز هست ارسال کنی را یک جا جمع آوری کردیم. می تونی قبل از سفارش کامل موارد را مشاهده کنی و بخش به بخش اقدام به جمع آوری اونها بکنی تا در زمان ثبت سفارش خیلی سریع و راحت سفارش بدی.

اسم سایت

اول از همه برای سایتت خودت یک اسم انتخاب کن. قرار هست اسم سایت چی باشه؟ مثلا اسم سایت ما تیم طراحی و تبلیغات لولسا هست. یک اسم خوب برای سایت باید انتخاب کنی که معرفی کننده کار یا برند باشه. اسم سایت میتونه نام برند باشه. پس اول یک اسم خوب انتخاب کن!

دامین – Domain

دومین چیزی که برای طراحی سایت نیاز داری یک دامنه هست. دامنه (دامین – Domain – دومین) همون آدرسی هست که برای سایت استفاده می شه. مثلا آدرس سایت ما www.levelsa.com هست. باید یک دامنه خریداری کنی. شرکت های مختلفی دامنه میفروشن. باید اول به یکی از اونها مراجعه کنی و دامنه خودت را به ثبت برسونی. اگه دامنه .ir نیاز داری باید قبلش حتما شناسه nic.ir داشته باشی. برای اینکار اول برو سایت www.nic.ir ثبت نام کن، بعد به شرکتی که فروش دامنه انجام میده مراجعه می کنی. برای دامنه های .com این کار نیاز نیست. ما چندتا شرکت که میتونی توشون دامنه بخری را بهت اینجا معرفی کردیم. فقط دقت کن دامنه به اسم خودت ثبت بشه و پنل دسترسی کامل بهش داشته باشی. دامنه .com اولویت بیشتری برای سایت داره ولی بهتره همه دامنه های موجود را بخری تا همیشه کسب و کارت به اسم تو باشه.

بعضی از شرکت های فروش دامنه:

وبرمز

هاست نگار

میزبان فا

نکته: آدرس سایت بهتر است کوتاه، با معنی و نوشتن آن راحت باشد. از دامنه هایی که چند مدل می توان آنها را نوشت بهتر است استفاده نکنی.

هاستینگ لینوکس (Hosting)

هاستینگ فضایی هست که اطلاعات و برنامه های سایت روی اون قرار میگیره. باید یک هاستینگ لینوکس و نسخه PHP 7.3 و بالاتر خریداری کنی. شرکت های مختلفی این خدمات را ارائه می کنند که ما چندتاشون را بهت معرفی می کنیم اما می تونی از هر شرکتی که می خوای بخری. فقط این موارد می تونن به انتخاب بهتر تو کمک کنند: ۱- هاستینگ ایران برای سایت هایی که مخاطبین ایرانی دارند بهتر هستند. ۲- Nvme سرعت بسیار بالاتری از SSD دارد. ۳- کیفیت سایت در سرعت و نتیجه گیری سایت در سئو موثر است. پس بهتر از بهترین سرویس های هاستینگ استفاده کنی. باید اطلاعات ورود به هاستینگ مثل لینک ورود، نام کاربری و پسورد را در فرم سفارش برای ما ارسال کنی.

معرفی برخی شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ:

وبرمز

هاست نگار

میزبان فا

عضویت در سایت ژاکت

باید حتما توی سایت ژاکت عضو بشی تا قالب ها و پلاگین ها برات خریداری بشه. این باعث میشه تا بتونی به صورت مادام العمر اونها رو به روز کنی و به اسم خودت خریداری شده باشه. از پشتیبانی ژاکت هم برخوردار میشی. همیشه میتونی قالب و افزونه های خریداری شده را به روز رسانی بکنی تا هم از نظر سرعت سایت کند نشه و هم ایردات احتمالی را در نسخه های جدید قالب نداشته باشی. فقط تو سایت ژاکت عضو بشو و حسابت را فعال کن. نام کاربری و پسورد را برای ما ارسال کن تا در زمان طراحی با حساب تو خرید انجام بشه.

لینک سایت ژاکت

مطالب و تصاویر اولیه سایت

برای طراحی نیاز هست ۱۰ مطلب اولیه سایت را در فرم سفارش ارسال کنی. اگه این محتوا را نداری می تونی قبلش در خدمات تولید محتوا سفارش بدی تا ما برات انجام بدیم و بعد بتونی فرم سفارش طراحی سایت را پر کنی. هر محتوا را در یک فایل جداگانه ورد آماده کن تا در سفارش راحت آپلود کنی. اگه نیاز هست که تصویر برای هر مطلب استفاده بشه، تصویر مطالب را در فایل ورد و همان بخشی که برای آن مطلب نیاز هست قرار بده. اگه تصاویری هم هست که نیازه جدا از مطالب و در طراحی استفاده بشه، می تونی از همین بخش اونها را ارسال کنی. مطالب زیر به عنوان نمونه برای طراحی یک سایت مورد نیاز هستند:

  • محتوا صفحه اصلی (الزامی)
  • درباره ما
  • تماس با ما
  • محصولات (برای سایت های فروشگاهی حداقل یک محصول الزامی است)
  • خدمات
  • قوانین و مقررات (برای سایت های فروشگاهی الزامی است)

لوگو

لوگو یکی از مواردی هست که تقریبا برای همه سایت ها مورد استفاده قرار می گیره. پس تو زمان ثبت سفارش لوگو هم باید ارسال بشه. توجه کن خدمات شامل طراحی و بازسازی لوگو نیست. پس اگه کیفیت لوگو پایین باشه، ظاهر بدی توی سایت داره.

نکات مهم:

  • لوگو باید حداقل در ابعاد ۵۰۰ در ۵۰۰ پیکسل و با کیفیت باشه.
  • لوگو به یکی از فرمت های PNG، PSD، Ai باید ارسال بشه (به همه فرمت ها نیاز نیست).

انتخاب قالب و دمو

برای طراحی سایت باید یک قالب و دمو انتخاب کنی. قالب های وردپرس هر کدام چندین دمو دارند که ظاهر سایت بر اساس آنها تغییر می کنه. از بین قالب ها اونی که می خوای را باید انتخاب کنی. بعدش دمویی که از اون قالب مورد نظرت هست را باید برای ما بفرستی. اسم قالب ها در فرم سفارش هست، اما برای دمو می تونه به صفحه معرفی قالب ها بری تا انواع دموی هر قالب را مشاهده کنی. قالب هایی که انگلیسی هستند با همان ساختار، ولی راست چین شده برای تو استفاده میشن. شکل سایت بعد از طراحی شبیه به همون دمویی که انتخاب کردی میشه. با دقت دمو و قالب سایت را انتخاب کن. ببین هر قالب چه امکاناتی داره و آیا مناسب کار تو هست یا نه. بعد از بین دموهاش، اون دمویی که صفحاتش برای سایت تو خوب هست را انتخاب کن. مثلا اگه سایت فروشگاهی می خوای، ببین صفحه فروشگاه، صفحه محصول و بخش های مربوط به سفارش مطابق نظرت هست؟

قالب ها و دموها

منو ها و دسته بندی ها

هر سایت تعدادی منو و دسته بندی داره. قطعا تو هم برای سایتت نیاز به دسته بندی محصولات و مطالب و منو ها داری. لیست این موارد را باید در زمان سفارش برای ما ارسال کنی. این لیست میتونه در فایل ورد باشه یا به صورت متنی در فرم سفارش بنویسی.

آدرس شبکه ها اجتماعی (الزامی نیست)

این مورد الزامی نیست اما بهتر هست حتما در سایت استفاده کنی. امروزه شبکه های اجتماعی بسیار پر طرفدار هستند و بهتره در سایت بگی که کدوم صفحات شبکه اجتماعی برای تو هستن.

اکانت Gmail (برای خدمات سئو و امنیت)

اگر می خواهی یک سایت بهینه (سئو) شده داشته باشی و یا پک امنیتی سفارش بدی، نیاز هست دسترسی به یک اکانت Gmail برای ما ارسال کنی. بهتر هست یک آدرس Gmail جدید و جداگانه برای سایت درست کنی. در زمان سفارش آدرس ایمیل (جیمیل) و پسورد آن را باید ارسال کنی تا پنل های مربوط به سئو با اکانت تو تنظیم بشه. این مورد فقط برای کسایی هست که سفارش پک سئو و پک امنیتی می دن الزامی هست.

اکانت فیسبوک، توییتر یا لینکداین

اگر می خوای سفارش سایت سئو شده (بهینه شده) بدی این امکان را داری که دسترسی (نام کاربری و پسور) لیکداین، توییتر و یا فیسبوک خود را برای ما ارسال کنی تا از این به بعد محتوای سایت به صورت خودکار روی دو تا از این شبکه ها منتشر بشه. با اینکار سیگنال شبکه های اجتماعی سایت قوی تر شده و نتیجه بهتری در نتایج جستجو به دست میاری. این مورد الزامی نیست اما می تونه بسیار مفید باشه.

سایر اطلاعات

توضیحات (اجباری): حداکثر در ۶۰۰ کلمه سایت را برای ما باید معرفی کنی. بر اساس این توضیحات، ما سایت تو رو طراحی می کنیم. پس بهتره دقیقا توضیح بدی چه چیزهایی نیاز داری. این مهمترین اطلاعاتی هست که در مورد سایت به طراحی میدی تا بدونه تو چی می خوای. مواردی مثل شیک، زیبا، قشنگ و … را در این بخش قرار نده. اینها بر اساس سلیقه هست و می تونه خیلی متفاوت باشه.

رنگ بندی سایت (اختیاری): می تونی رنگ بندی سایت را خودت انتخاب کنی. اگه رنگ بندی انتخاب نکردی با توجه به قالب و لوگو طراح انتخاب می کنه.

فونت سایت (اختیاری):  اگه دوست داری می تونی بگی تو سایت از چه فونتی استفاده بشه!